sobota 27 kwiecień 2024

Od czerwca 2009 r. 1414819

Światowy Dzień Chorego 2016

Kościół towarzyszy ludziom chorym w sposób szczególny, zgodnie z poleceniem Jezusa zapisanym w zakończeniu Ewangelii św. Marka „Na chorych ręce kłaść będą, i ci odzyskają zdrowie"(Mk 16, 18).

Dla umocnienia w chorobie mamy specjalny dar – sakrament chorych. W Dniu Chorego w wielu kościołach sprawowane są specjalne nabożeństwa ze zbiorowym celebrowaniem sakramentu chorych.

11 lutego również w naszej parafii odbyła się msza św. w intencji chorych, zarówno tych, którzy zgromadzili się w naszym kościele wraz ze swoimi opiekunami, jak i tych, którzy z racji na swoje dolegliwości musieli pozostać w domu. Podczas mszy również udzielono sakramentu namaszczenia chorych.

Po mszy św. zaproszono wszystkich jej uczestników do świetlicy wiejskiej w Sampławie na poczęstunek, który przygotowała Parafialna Rada Gospodarcza, Caritas i Akcja Katolicka.

W tym dniu szczególnie pamiętamy o tych chorych, którzy żyją blisko nas, a którym możemy w jakikolwiek sposób pomóc.

Irena Zielińska

11.02.2016