UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

wtorek 2 czerwiec 2020

Statystyki strony

Dziś: 173

Wczoraj: 219

W tym tygodniu: 392

W tym miesiącu: 392

Od czerwca 2009 r. 920226

 

Bierzmowanie 14.10.2018

 

Bierzmowanie to sakrament, w którym Duch Święty umacnia chrześcijanina, aby mężnie wyznawał wiarę i według niej żył, a także jej bronił.

Dnia 14.10.2018 roku w kościele pod wezwaniem św. Bartłomieja Apostoła w Sampławie odbyła się uroczystość bierzmowania młodzieży z naszej parafii.

Do sakramentu przystąpili absolwenci Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sampławie. Zanim jednak to się stało, musieli się dobrze przygotować. Młodzież uczestniczyła w licznych spotkaniach w kościele. Wraz z ks. proboszczem Stanisławem Guzowskim rozmawiali na temat wiary. Pomagali także w pracach przy kościele.

Przed przyjęciem darów Ducha Świętego uczestniczyli w spowiedzi świętej. Szafarzem bierzmowania był ks. biskup Andrzej Suski, który uczynił na czole kandydatów znamię krzyżmem. W tym czasie świadkowie kładli prawe dłonie na ich ramieniu. Młodzież otrzymała pamiątkowe obrazki a pod koniec mszy świętej ks. Biskup poświęcił krzyżyki, które bierzmowani przynieśli z sobą na tę uroczystość.

W imieniu absolwentów pragniemy serdecznie podziękować ks. biskupowi Andrzejowi Suskiemu za udzielenie nam sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej, ks. proboszczowi Stanisławowi Guzowskiemu za należyte przygotowanie nas, pani katechetce Edycie Wojtkiewicz za pomoc w organizacji, panu organiście Sławomirowi Sieńskiemu za oprawę muzyczną oraz świadkom bierzmowania i rodzicom za wsparcie i obecność w tym ważnym dla nas dniu.

Mamy nadzieję, że otrzymane dary będą nam towarzyszyć w trudnych chwilach naszego życia.

 

tekst: Zuzanna Niedziela
foro: Karolina Neumann


14.10.2018