czwartek 25 kwiecień 2024

Od czerwca 2009 r. 1414396

Odpust św. Mikołaja

W niedzielę 6 grudnia 2020 r. wspominaliśmy św. Mikołaja, biskupa Miry. Barwna legenda, wyrazistość cnót i troska, jaką darzył ludzi sprawiły, że św. Mikołaj stał się jednym z najpopularniejszych patronów w całym chrześcijańskim świecie. Wydaje się nam bardzo bliski i dobrze znany, jako że każdy potrafi przywołać przynajmniej kilka opowieści o jego uczynkach. Jednocześnie o życiu historycznego biskupa Miry posiadamy bardzo niewiele pewnych informacji. Ojciec Święty Jan Paweł II nazwał go „patronem daru człowieka dla człowieka”.

W tym dniu w naszej parafii obchodziliśmy odpust ku czci św. Mikołaja. Słowo boże podczas każdej mszy św. wygłosił ks. Andrzej Jankowski, który również przewodniczył sumie o godz. 11:00. Pomimo pandemii koronawirusa nie zerwaliśmy z tradycją obdarowywania dzieci. Po każdej mszy św. ks. Andrzej częstował dzieci „słodkimi upominkami”.

W tym roku nie przeprowadzono zbiórki pieniędzy do puszek na ten cel, dlatego dziękujemy wszystkim indywidualnym sponsorom.