środa 24 kwiecień 2024

Od czerwca 2009 r. 1413848

XXVI Niedziela Zwykła – 25 września 2022 r.

1. W środę, 28 września, zapraszam na Eucharystię o godzinie 17.00 w intencji zmarłych kapłanów: śp. księdza Jerzego Pajdaka oraz śp. księdza Aleksandra Ruteckiego. Pamiętajmy w modlitwie o zmarłych duszpasterzach.

2. W miesiącu październiku różaniec o godzinie 16.30. W sobotę poprowadzi go Róża Różańcowa świętej Anny. Przypominam, że osoby będące w stanie łaski uświęcającej za pobożne odmówienie różańca w kościele mogą uzyskać odpust zupełny. Zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach, szczególnie dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św. i młodzieży do bierzmowania.

3. W niedzielę, 2 października, po Mszy świętej o godzinie 11.00 spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania z klas drugich i trzecich szkół ponadpodstawowych. Obecność młodzieży na spotkaniu obowiązkowa.

4. W pierwszą sobotę miesiąca odwiedzę chorych z posługą sakramentalną od godziny 9.00. Nabożeństwo różańcowe w niedzielę po Eucharystii o godzinie 9.00 poprowadzi Róża Różańcową Matki Bożej Bolesnej. Uczestników nabożeństw różańcowych w kościele zachęcam do udziału we Mszy świętej.

5. Składam serdeczne podziękowanie rodzinom, które w tym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę na kwiaty. „Bóg zapłać” za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na Wyższe Seminarium Duchowne w Toruniu. Zebraliśmy 1220 złotych. Można już zamawiać Msze Św. na przyszły rok