czwartek 2 maj 2024

Od czerwca 2009 r. 1417053

W czwartek 3 maja 2018 r. , w dniu Święta  Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w parafii Złotowo odprawiona została uroczysta msza święta w intencji „żywych i zmarłych strażaków ze Złotowa i Lubstynka oraz ich rodzin”.

Msza św. , którą odprawił proboszcz Parafii Złotowo ks. Karol Schmidt, rozpoczęła się od uroczystego wprowadzenia sztandaru OSP Złotowo w asyście strażaków ze Złotowa i Lubstynka. Po odśpiewaniu pieśni „Z dawna Polski Tyś Królową”  ksiądz wspominał o historii nadania tytuł Matki Bożej Królowej Polski w roku 1656 przez króla Jana Kazimierza, oraz że w 1924 Papież Pius XI ustanowił dzień 3 maja , dzień uchwalenia Konstytucji RP – Świętem Maryi Królowej Polski.

Kazanie k. Karol rozpoczął od hymnu „Do Miłości Ojczyzny” Ignacego Krasickiego, mówił o Naszej Ojczyźnie , o pięknej przyrodzie, przytoczył słowa pieśni zespołu Mazowsze;
„Piękna nasza Polska cała,
Piękna, żyzna i wspaniała,
Wiele krain, wiele ludów,
Wiele stolic, wiele cudów”

I o tych cudach ksiądz wspominał . Na koniec ksiądz podkreślił jak ważną i oddaną służbę pełnią Nasi strażacy oraz że jest dumny i się raduje z tego  że również jest jednym z Was Strażaków. Po mszy strażacy udali się do swojej remizy na mały poczęstunek.

foto - Edward Balewski