wtorek 16 kwiecień 2024

Od czerwca 2009 r. 1410808

6 stycznia w Uroczystość Objawienia Pańskiego po raz pierwszy ks. proboszcz parafii Złotowo zoorganizował  Orszak Trzech Króli.

Orszak Trzech Króli wyruszył o godzinie 14.00 spod krzyża przy stadionie w stronę kościoła. W drodze rozważaliśmy  Ewangelię, śpiewaliśmy kolędy i radośnie obwieszczaliśmy wszystkim, że narodził się Boży Syn. W kościele przy żłóbku odprawione zostało krótkie nabożeństwo w intencji misji świętych. W rolę mędrców wcielili się sołtysi naszych wsi. Na czele pochodu niesiono gwiazdy betlejemskie. Na zakończenie pochodu był poczęstunek w świetlicy wiejskiej przygotowany przez członków Klubu Senior +. W trakcie poczęstunku ksiądz proboszcz nagrodził słodkimi podarunkami wszystkich , którzy przygotowali gwiazdy betlejemskie, przebrali się za postacie z szopki, jak również uczetniczyli w konkursach wiedzy z zakresu religi.