środa 1 maj 2024

Od czerwca 2009 r. 1416684

Uroczysta Msza św. z poświęceniem sztandaru szkoły

Dzień 22 maja 2018 r. na trwałe wpisze się w historię Szkoły Podstawowej w Sampławie. Tego dnia nastąpiło uroczyste nadanie szkole im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz przekazanie sztandaru szkole. Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w naszym kościele parafialnym, którą odprawił ks. Biskup Wiesław Śmigiel w asyście kapłanów z dekanatu lubawskiego oraz dokonał poświęcenia sztandaru z wizerunkiem Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W uroczystej mszy uczestniczyli zaproszeni goście m. innymi: starosta powiatu iławskiego, przedstawiciele urzędów z województwa, wójt i wice wójt gminy Lubawa, ksiądz Dziekan, kapłani dekanatu lubawskiego, dyrektorzy szkół podstawowych z miasta i gminy Lubawa, przedsiębiorcy oraz mieszkańcy Sampławy i okolicznych wsi.

Po uroczystej mszy świętej wszyscy przemaszerowali do szkoły na dalszą część uroczystości związanej z nadaniem szkole imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Irena Zielińska

(Foto: M. Żuchowski; e-Lubawa)

27.07.2018