UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

niedziela 5 kwiecień 2020

Statystyki strony

Dziś: 172

Wczoraj: 590

W tym tygodniu: 2725

W tym miesiącu: 1992

Od czerwca 2009 r. 900431

25-lecie kapłaństwa ks. Stanisława Guzowskiego


„25 lat temu rzekł dobry Jezus Ci:
Być Moim wiernym sługą – czy obiecujesz Mi?”

Ks. Stanisław Guzowski, rodak ziemi nowomiejskiej po skończeniu SP w Skarlinie i LO im. C.K. Norwida w Nowym Mieście Lubawskim postanowił posłuchać tego wewnętrznego głosu, który nurtował go od dłuższego czasu.

Głos ten zaprowadził młodego Stanisława do Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Na szósty rok studiów przeniósł się do Torunia a pracę magisterską bronił na Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie.

Nasz Jubilat święcenia kapłańskie przyjął 19.06.1993 roku w Toruniu z rąk ks. Biskupa Andrzeja Suskiego.

Pierwszą placówką w której zaczął głosić Słowo Boże była Parafia Matki Bożej Królowej Różańca Św. w Iłowie (1993-1998)
Od 1998 roku to Grudziądz i Parafia ŚŚ. Apostołów Piotra i Pawła.
Kolejny etap to Lisewo i Parafia Podwyższenia Krzyża Św. (2000-2003)
W latach 2003-2004 ks. Stanisław posługiwał w Parafii Św. Mikołaja Biskupa w Grudziądzu. W Parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Toruniu pełnił swoje posłannictwo w latach 2004-2007.
Od 2007 roku jest proboszczem w Parafii Podwyższenia Krzyża Św. w Rogowie.

Po dość krótkim „stażu proboszczowskim” w 2010 roku obejmuje Parafię Św. Bartłomieja Apostoła w Sampławie. Przez te 8 lat duszpasterzowania w naszej parafii daje się poznać jako dobry kapłan, katecheta i gospodarz. Wartości duchowe trudno „zmierzyć” i ocenić natomiast efekty prac gospodarczych są aż nadto widoczne. To ostateczne zagospodarowanie tarasu, renowacja ołtarzy, chrzcielnicy, malowanie kościoła. Nie sposób wymienić wszystkiego.
Pozytywne opinie po wizytacjach kanonicznych świadczą o wartości naszego kapłana.
I taki właśnie kapłan – Jubilat – ks. Stanisław Guzowski 20 czerwca 2018 roku w swojej aktualnej parafii odprawił uroczystą mszę św. koncelebrowaną w asyście kapłanów dekanatu lubawskiego oraz kolegów kapłanów z diecezji.

Na zakończenie mszy św. do Jubilata ustawiły się liczne delegacje reprezentujące uczniów, nauczycieli, strażaków, urzędu gminy, samorządów wiejskich, seniorów, różnych organizacji działających na terenie parafii i osób indywidualnych.
Wszyscy życzyli ks. Stanisławowi Guzowskiemu wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej na dalsze lata posługi kapłańskiej.

I oby te życzenia się spełniły. Szczęść Boże!

Jadwiga Syguła

(Foto: M. Żuchowski; e-Lubawa)


28.07.2018