UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

niedziela 5 kwiecień 2020

Statystyki strony

Dziś: 170

Wczoraj: 590

W tym tygodniu: 2723

W tym miesiącu: 1990

Od czerwca 2009 r. 900429


Światowy Dzień Chorego

Światowy Dzień Chorego ustanowił Jan Paweł II w liście skierowanym w rocznicę zamachu na swoje życie, 13 maja 1992 roku, do ówczesnego przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia kard. Fiorenzo Angeliniego. Papież wyznaczył na obchody tego dnia przypadające 11 lutego wspomnienie objawienia Matki Bożej w Lourdes. Pierwszy taki dzień obchodzono w sanktuarium maryjnym w Lourdes. W 1994 roku gospodarzem światowych obchodów była Jasna Góra. W tym roku centralne obchody Światowego Dnia Chorego odbyły się w Kalkucie w Indiach, mieście św. Matki Teresy, założycielki zgromadzenia Misjonarek Miłości.

W naszej parafii również obchodziliśmy Dzień Chorego. Już dzień wcześniej, tj. w niedzielę 10 lutego odbyła się w naszym kościele msza św. w intencji chorych, w czasie której udzielono sakramentu namaszczenia chorych. Po mszy św. chorzy, starsi wraz ze swoimi opiekunami oraz ks. proboszczem S.Guzowskim i ks. kanonikiem T.Wilamowskim udali się do szkoły podstawowej na poczęstunek przygotowany przez Radę Parafialną, Akcję Katolicką i Caritas. Gości przywitała pani dyrektor – Hanna Ewertowska, która złożyła życzenia i zaprosiła na przedstawienie pt. „Calineczka” oparte na baśni H.Ch.Andersena, przygotowane przez szkolne koło teatralne pod okiem nauczycieli P. B.Dejny i S.Sieńskiego. Uczniowie wręczyli również gościom laurki z życzeniami.

To niedzielne popołudnie było okazją, aby spotkać się z ludźmi starszymi i chorymi, by z nimi porozmawiać, uśmiechnąć się i po prostu z nimi być.

                                      I. Zielińska11.02.2019