piątek 19 kwiecień 2024

Od czerwca 2009 r. 1412043

Światowy Dzień Chorego

We wtorek, 11 lutego 2020 r., we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodziliśmy XXVIII Światowy Dzień Chorego. Tegoroczne orędzie papieskie zatytułowane zostało: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię” ( Mt 11, 28). Te słowa Jezusa wskazują na tajemniczy kierunek łaski, która objawia się ludziom prostym i daje wytchnienie utrudzonym i zmęczonym. Jezus kieruje zaproszenie do chorych i cierpiących oferując im swoje miłosierdzie. Celem obchodów Światowego Dnia Chorego jest objęcie modlitwą wszystkich cierpiących, zarówno duchowo, jak i fizycznie i zwrócenie uwagi świata na ich potrzeby oraz dostrzeżenie tych, którzy zawodowo, bądź z potrzeby serca (jak rodzina czy wolontariusze) towarzyszą chorym i cierpiącym.

W tym dniu w naszej Parafii została odprawiona msza św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Po mszy św. chorzy wraz ze swoimi opiekunami oraz ks. proboszczem S. Guzowskim i ks. T. Wilamowskim udali się do szkoły, gdzie czekał na nich słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Parafialną, Caritas i Akcję Katolicką.

W szkole wszystkich powitała i życzenia złożyła p. dyrektor H. Ewertowska. Uczniowie ze starszych klas pod okiem nauczycieli p. B. Duszak i p. B. Dejny przedstawili spektakl pt. „Wierszykowo”. Młodsi uczniowie z klasy trzeciej pod opieką p. L. Abramczyk przedstawili scenki z życia osób niepełnosprawnych. Nad oprawą muzyczną czuwał p. S. Sieński. Po przedstawieniu, które zostało przyjęte z dużym zainteresowaniem i nagrodzone brawami, uczniowie wręczyli gościom laurki z życzeniami.

Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze i było okazją, aby się spotkać i porozmawiać.

J. Syguła
                                    I. Zielińska