UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

niedziela 5 kwiecień 2020

Statystyki strony

Dziś: 170

Wczoraj: 590

W tym tygodniu: 2723

W tym miesiącu: 1990

Od czerwca 2009 r. 900429

 

Odpust św. Mikołaja

 

6 grudnia cały Kościół wspomina św. Mikołaja – biskupa. Ten święty jest darzony szczególną sympatią przez dzieci, bo przecież to on przynosi im prezenty. Od epoki, w której żył ten święty dzieli nas siedemnaście stuleci. Dzisiejsza wiedza o św. Mikołaju jest mieszaniną faktów historycznych i legend. Trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że nawet w fantastycznie brzmiących opowieściach o św. Mikołaju tkwi ziarno prawdy. Święty Mikołaj nieustannie przekazuje nam jedną, zawsze aktualną ideę. Przypomina o potrzebie ofiarności wobec bliźniego. Pięknie ujął to papież Jan Paweł II mówiąc, że św. Mikołaj jest „patronem daru człowieka dla człowieka”.

Tego dnia w naszej parafii obchodziliśmy odpust ku czci świętego Mikołaja. W uroczystej mszy św. o godz. 11:00 uczestniczyły wszystkie dzieci ze szkoły podstawowej oraz młodsze, które przybyły ze swoimi rodzicami. W trakcie homilii wygłoszonej podczas Eucharystii ksiądz przedstawił dzieciom postać św. Mikołaja i kilka faktów z jego życia świadczących o dobroczynności. Po mszy św. do kościoła przybył święty Mikołaj, który obdarował wszystkie dzieci paczkami ze słodyczami.

Dzięki ofiarności sponsorów, możliwe było przygotowanie 350 paczek.

Dziękujemy!

                                                                                                                        I. Zielińska
                                                                                                                        foto. J. Syguła

 


07.12.2019