czwartek 25 kwiecień 2024

Od czerwca 2009 r. 1414018

Odpust św. Mikołaja

6 grudnia cały Kościół wspomina św. Mikołaja – biskupa. Ten święty jest darzony szczególną sympatią przez dzieci, bo przecież to on przynosi im prezenty. Od epoki, w której żył ten święty dzieli nas siedemnaście stuleci. Dzisiejsza wiedza o św. Mikołaju jest mieszaniną faktów historycznych i legend. Trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że nawet w fantastycznie brzmiących opowieściach o św. Mikołaju tkwi ziarno prawdy. Święty Mikołaj nieustannie przekazuje nam jedną, zawsze aktualną ideę. Przypomina o potrzebie ofiarności wobec bliźniego. Pięknie ujął to papież Jan Paweł II mówiąc, że św. Mikołaj jest „patronem daru człowieka dla człowieka”.

Tego dnia w naszej parafii obchodziliśmy odpust ku czci świętego Mikołaja. W uroczystej mszy św. o godz. 11:00 uczestniczyły wszystkie dzieci ze szkoły podstawowej oraz młodsze, które przybyły ze swoimi rodzicami. W trakcie homilii wygłoszonej podczas Eucharystii ksiądz przedstawił dzieciom postać św. Mikołaja i kilka faktów z jego życia świadczących o dobroczynności. Po mszy św. do kościoła przybył święty Mikołaj, który obdarował wszystkie dzieci paczkami ze słodyczami.

Dzięki ofiarności sponsorów, możliwe było przygotowanie 350 paczek.

Dziękujemy!

I. Zielińska