czwartek 25 kwiecień 2024

Od czerwca 2009 r. 1414126

W sobotę 8 maja 2010 roku Targowisko miało swoje święto.
To za sprawą strażaków, którzy w tym roku postanowili w szczególny sposób uczcić 95-lecie tutejszej jednostki OSP. Okazją do tego było oddanie nowej remizy.
Uroczystości rozpoczęły się o godz. 15:00 mszą świętą sprawowaną przez naszego Ks. Proboszcza Wojciecha Kiedrowicza w koncelebrze z Ks. Kan. Tadeuszem Brezą - kapelanem strażackim i dziekanem dekanatu Lubawskiego.
Po mszy św. było nieco historii jednostki, wystąpienia zaproszonych gości, odznaczenia no i oczywiście przecięcie wstęgi oraz poświęcenie remizy.
Wśród zaproszonych gości byli:
- st. brygadier Mariusz Mierzejewski - z-ca Komendanta Wojewódzkiego PSP
- st. brygadier Julian Lemiech - v-ce Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP
- Andrzej Ochlak - v-ce Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP
- st. kapitan Tomasz Syguła - przedstawiciel Komendy Powiatowej PSP w Iławie
- Tomasz Ewertowski - Prezes Zarządu Gminnego ZOSP w Lubawie i jednocześnie Wójt Gminy Lubawa
- Ryszard Woźniak - przedstawiciel wykonawcy obiektu
Zebranym bardzo podobał się występ lubawskiej orkiestry z grupą taneczną - wiadomo: „jest w orkiestrach dętych..."
No cóż, wszystko co dobre szybko się kończy. Tak było o tym razem ale mamy nadzieję że za 5 lat czyli na okrągłe 100 - lecie OSP Targowisko znowu się spotkamy.

08.05.2010