piątek 19 kwiecień 2024

Od czerwca 2009 r. 1412030

Odpust Św. Bartłomieja Ap. 29 sierpnia 2010 rok

Koniec sierpnia to tradycyjnie już nie tylko odpust Św. Bartłomieja Ap. ale również dożynki parafialne. W bieżącym roku gospodarzami byli mieszkańcy Białej Góry i to oni właśnie przygotowali wieniec dożynkowy, który tydzień później reprezentował naszą parafię na dożynkach gminnych. W pochodzie ofiarnym, w którym szły nie tylko delegacje poszczególnych wiosek ale również i indywidualni darczyńcy znalazły się owoce, kwiaty, świece, oliwa, węgielki i inne dary przydatne w kościele.

Sumę odpustową odprawił i Słowo Boże wygłosił ks. Leszek Sudoł z parafii Szynych.

Był też inny dotychczas niespotykany akcent a mianowicie powitanie nowego proboszcza naszej parafii – ks. Stanisława Guzowskiego, który przyszedł do nas z Rogowa.