UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

środa 22 maj 2024

Statystyki strony

Dziś: 122

Wczoraj: 231

W tym tygodniu: 789

W tym miesiącu: 8859

Od czerwca 2009 r. 1425331


Światowy Dzień Chorego

11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Ustanowił go św. Jan Paweł II w dniu 13 maja 1992 roku w liście do przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia kardynała Fiorenza Angeliniego. Miało to miejsce w 75 rocznicę objawień fatimskich i w 11 rocznicę zamachu na życie błogosławionego papieża.

Święto obchodzone jest w dniu wspominania w Kościele powszechnym pierwszego objawienia Maryi w Lourdes. Celem obchodów tego dnia jest:
- uwrażliwienie na konieczność zapewnienia lepszej opieki chorym,
- dowartościowanie cierpienia chorych na płaszczyźnie ludzkiej, a przede wszystkim duchowej
- włączenie w duszpasterstwo służby zdrowia wspólnot chrześcijańskich, rodzin zakonnych,
- popieranie zaangażowania wolontariatu.

Dzieci i młodzież szkoły podstawowej w Sampławie nie zapomniała o chorych. Uczniowie klas 1-3 wykonali przepiękne laurki. Liczne płynące z serca życzenia zostały przekazane chorym osobom z Parafii w Sampławie oraz do Szpitala św. Jerzego w Lubawie. Parafianie z Sampławy w tym dniu uczestniczyli we mszy św., przyjęli Sakrament Namaszczenia Chorych, obejrzeli prezentację o Światowym Dniu Chorego oraz o bł. ks. kar. Stefanie Wyszyńskim.

                                    

                                    Kinga Sendobra

 


11.02.2022