czwartek 25 kwiecień 2024

Od czerwca 2009 r. 1414395

Światowy Dzień Chorego

11 lutego w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes obchodziliśmy XXVI Światowy Dzień Chorego. Błogosławiony Jan Paweł II napisał: "Ludzie starsi nie są ciężarem, lecz bogactwem". Może na co dzień zapominamy o tym, że to właśnie chorzy są najlepszą cząstką Kościoła cierpiącego, modlącego i zbierającego zasługi, z których wszyscy korzystamy.

W sobotnie przedpołudnie mszą św. w Kościele Parafialnym w Sampławie rozpoczęto obchody Dnia Chorego. Potem tradycyjnie, ludzie starsi, samotni oraz niepełnosprawni zostali zaproszeni do świetlicy wiejskiej w Sampławie na poczęstunek przygotowany przez Akcję Katolicką i Caritas. Wszystkich gości przywitała pani dyrektor - Hanna Ewertowska. Uczniowie klasy III i VI przedstawili montaż słowno-muzyczny i wręczyli laurki. Chorzy miło przyjęli występ dzieci, cieszyli się, oklaskiwali i ... nie jeden ocierał łzy radości i wzruszenia. Na sali był też obecny proboszcz sampławskiej parafii ks. Stanisław Guzowski oraz ksiądz kanonik Tadeusz Wilamowski.

Światowy Dzień Chorego był okazją do tego, aby spotkać się z ludźmi starszymi i chorymi, którzy swoim cierpieniem wypraszają u Boga potrzebne łaski. To oni pomagają zrozumieć sens cierpienia i uczą wrażliwości i miłości w stosunku do innych.

Brygida Duszak

11.02.2018