sobota 27 kwiecień 2024

Od czerwca 2009 r. 1414861

Koncert dla Kacpra

W niedzielny wieczór 27 października 2019 r. w naszym kościele parafialnym odbył się Koncert Charytatywny dla Kacpra. Kacper jest 19 – letnim młodzieńcem, który mieszka we wsi Targowisko Dolne i od roku zmaga się z chorobą nowotworową. Inicjatorem koncertu był zespół Iława Gospel Singers.

Muzyka Gospel to rodzaj chrześcijańskiej muzyki obrzędowej. Jest to śpiewanie na chwałę Pana Boga i niesienie Dobrej Nowiny w świat. W czasie koncertu mogliśmy nie tylko słuchać wspaniałego śpiewu przepełnionego Bożą miłością, ale też włączyć się do wspólnego śpiewania i klaskania.

Po koncercie wszystkim wykonawcom podziękował ks. Proboszcz wręczając płyty z filmem ze zbioru „Skarby Dobrej Nowiny”. Wszyscy obecni na koncercie złożyli dar serca dla Kacpra. Zebrane pieniądze w wysokości 4.751 zł zostaną przeznaczone na dalsze leczenie i rehabilitację. Również tata Kacpra obecny na koncercie podziękował wszystkim za wsparcie materialne, modlitwy w intencji syna i słowa wsparcia dla rodziny.

To był wyjątkowy wieczór. Muzyka i śpiew przeniosły nas na chwilę jakby w inny świat. Uświadomiliśmy też sobie, że warto pomagać, bo zarówno pomoc materialna ale i dobre słowo mają ogromną moc.

tekst – I. Zielińska

foto – M. Żuchowski (e-Lubawa)

27.10.2019